Nátěry dřevěných fasád
Nabízené služby pro zákazníky
Díky naší plošině se nám otevírají nové možnosti spojené s novými příležitostmi. Jedna z mnoha příležitostí, kterou bych Vám chtěl představit se jmenuje nátěry dřevěných fasád. Mezi nátěry dřevěných fasád patří i nátěry dřevostaveb, rovněž nátěr fasádních palubek zahrnující i nátěry obložení. Nátěry dřevěných fasád realizujeme pro všechny soukromé i firemní zákazníky. Nátěry dřevěných fasád se nemusí týkat pouze majitelů chat i chalup, ale může rovněž sloužit jako doplněk k různým fasádám administrativních budov nebo i různých částí obchodních komplexů. Nátěry dřevěných fasád realizujeme pro bytová družstva, tak i pro majitelé rodinných, činžovních i řadových domů.
V dnešní uspěchané době člověk si člověk nemusí ani povšimnout, že jde kolem dřevěné fasády, možná ho ani nenapadnou myšlenky a ani čas se na chvíli zastavit, rozhlédnout se po okolí a podívat se na to v jakém vůbec je stavu dřevěná fasáda. Myslím si, že není příliš dobrý oddalovat udělání ochranného nátěru ať už s časových i finančních důvodů. Každý měsíc, každý rok je znát.
Někdy se stává, že je vůbec problém pro danou práci sehnat firmu, která má patřičné vybavení.
Neděláme pouze nátěry dřevěných fasád
Mezi nátěry dřevěných fasád patří i veškeré nátěry dřevostaveb i nátěry fasádních palubek. Nátěry dřevostaveb i nátěry fasádních palubek realizujeme jak z venku, tak i z vnitřní části. Může se jednat o nátěry fasádních palubek, které slouží v nové dřevostavbě jako obložení celkové pojetí designu. Poměrně hodně zákazníků má přání udělat ochranné vrstvy jak palubek, tak i různých částí dřevostavby, mezi které můžeme zahrnout i nátěry dveří i oken.
Správné pracovní postupy jsou základ pro precizní práci
V pracovních postupech při nátěrech by měla platit jedna důležitá zásada: pokud se udělá špatný základ, tak se to postupem času obrátí proti nám. Jak se chováme k lidem, k práci, tak se to chová k nám. Pokud je někde popraskaný nebo odlupující nátěr, mělo by se to obrousit vibrační bruskou s brusným papírem. Pracovní postupy se můžou hodně lišit, vždycky záleží na vybraném materiálu.
Záleží na tom jestli použijete vodou ředitelné barvy a nebo barvy syntetické třeba na bázi tenkovrstvých lazur. Každý materiál má svůj pracovní postup, který je dobře to dodržet co se týká dlouhé odolnosti proti povětrnostním vlivům. Malinko Vám rozepíšu pracovní postup při realizaci nátěru dřevěné fasády tenkovrstvou lazurou. Po důkladném obroušení a oprášení přichází další pracovní postup. Obroušenou dřevěnou fasádu natřeme napouštědlem, který nám poslouží jako prevence proti napadení dřeva houbami a plísněmi.
Veškerý podklad necháme dostatečně reagovat, tak aby byl účinek co největší. Po aplikaci napuštění fasády realizujeme 2x-3x nátěr tenkovrstvou lazurou.
Nátěry dřevěných fasád není jen o nápadech, ale hlavně o investicích.
Dlouhá léta realizuji veškeré nátěry obložení, štítů i podhledů. Postupem času jsem začal zjišťovat, pokud bych chtěl tuhle práci více rozvíjet a nabízet jí zákazníkům, tak potřebuji čím dál větší a lepší vybavení.
Vše je otázkou mysli, protože s přibývajícím věkem se chcete začít fyzicky šetřit a zjišťovat jak se fyzickou práci co nejvíc ulehčit. Po každé větší zakázce jsem si začal dávat peníze na stranu a postupem času jsem našetřil peníze na koupi hliníkové pojízdné věže, která slouží jako lešení. Čas od času odejede vibrační bruska, odejdou další pracovní věci a nezbývá než udělat další investice do vybavení.
Díky mojí paličitosti, kterou jsem zdědil po mojí mamince, můžu nabídnout zákazníkům veškerý servis jak při samotných nátěrech dřevěných fasád, tak i při veškerých malířských i natěračských prací. Máme svoje lešení- hodí se nám na místa, kde se nám plošina nemusí vejít, máme svojí pojízdnou pásovou plošinu, která je neskutečně vynikajícím pomocníkem při veškerých nátěrech. Máme svoje výškové hliníkové žebříky, které nám taky dost pomáhají při nátěrech.
Materiály na nátěry dřevěných fasád máme vyzkoušené z mnoha let
Materiály na veškeré nátěry pečlivě vybírám, tak aby byli co nejvíce vhodné a odolné proti povětrnostním vlivům. Pokud si nevím rady, tak zavolám specialistovi a odborníkovi na pracovní postupy, tak i hlavně na materiál. Nevím úplně všechno a rád si nechám poradit. Z nátěrů obložení, podhledů i štítů mám vyzkoušenou tenkovrstvou lazuru, která mi splňuje veškerá přání i požadavků zákazníků. Nejde pouze o samotný nátěr, jde i o to, jakou má lazura odolnost proti povětrnostním vlivům. Čím víc investujete do materiálů na nátěry dřevěných fasád, tím líp. Nejen, že se Vám to vrátí v budoucí době, kdy nebudete muset zas tak často dělat ochranné nátěry, za druhé i námahou nebo úsilím, které je potřeba k udělání ochranných nátěrů nebo k sehnání firmy, která se na dané práce specializuje a má podle toho patřičné vybavení.
Já osobně dávám při výběru materiálu na různé přání i požadavků zákazníků. Při osobní prohlídce zjistíme v jakém skutečném stavu je fasáda, popovídáme si se zákazníkem o různých pracovních postupech a podle toho zvolíme použití vhodného materiálu. My hodně používáme tenkovrstvé lazury od německého výrobce Düfa, kterou mám vyzkoušenou z mnoha let nasbíraných zkušeností. Tenkovrstvá dekorativní lazura má velkou ochranou proti povětrnostním vlivům. Výhodou lazury je i to, že se vsakuje hluboko do dřeva a hlavně to podstatné- neuzavírá póry dřeva.
Hodně záleží na přání a požadavcích zákazníků zda-li chtějí mít vidět přírodní dřevo nebo jestli si vyberou variantu s krycí barvou.
Hodně kvalitní barva na nátěry dřevěných fasád je barva na bázi přírodních olejů. Každý řemeslník má svoje vyzkoušené materiály, se kterými se mu dělá nejlíp. Nechci a hlavně nemusím hanit určitý typ materiálu, protože by to měla být volba při výběru materiálu mezi zákazníkem a řemeslníkem.